Infračervený míč

MS1005_ball_vel

Nová verze HiTechnic infračerveného elektronického míče (s označením IRB1005). Se čtyřmi funkčními módy je perfektní pro hraní fotbalu s roboty a nebo jako infračervená bóje, kterou vaši roboti mohou hledat a nebo na ni reagovat. Míč je velice dobře vyvážený a obsahuje 20 infračervených LED diod, které zaručují naprosté pokrytí signálu všemi směry. Tato verze míče také splňuje požadavky pro nový pulsně modulovaný mód, využívaný v soutěži Robocup Junior. Verze IRB1005 může být ale také přepnuta tak, aby operovala v nemodulovaném módu (tzn. žádné pulsy). Díky tomu pak navíc vyhoví i starším (stále ale platným) požadavkům pro využítí infračervených míčů při soutěži Robocup Junior.

K těmto dvěma módům jsou pak přidány další dva, které umožňují míč přepnout na 1200Hz a nebo 600Hz, čímž je přidána variabilita, a vzdálenost detekce vyhledávačem se zvýší až na pět metrů. Pulsně modulovaný infračervený signál je pak mnohem jednodušší zachytit i při silném světelném rušení z pozadí, což je neuvěřitelné zlepšení oproti předchozím modelům. Kromě vzdálenosti detekce ale také tento mód šetří baterie. Perfektním společníkem pro tento míč je HiTechnic Infračervený vyhledávač.

Infračervený míč má průměr 75 milimetrů a ke svému chodu vyžaduje 4 AAA baterie. Vzhledem k tomu, že i v úsporném režimu je spotřeba míče značně veliká, doporučujeme pořídit sadu nabíjecích baterií.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.20 (5 hodnocení)

Nemáte oprávnění přidat komentář.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé, kteří neporušují pravidla diskuze.