KURZ: Ostatní možnosti prostředí

Seznam článků kapitoly

  1. Časovače
  2. Zaznamenávání a vizualizace hodnot
  3. Deklarace motorů a senzorů
  4. Instalace rozšiřujících modulů

Úvod

Jak programovací prostředí NXT-G, tak i RobotC nabízí programátorům několik rozšiřujících funkcí, které výborně poslouží k pohodlnějšímu vytváření programu.

V kapitole nazvané Časovače se dozvíte, jakým způsobem je možné v obou programovacích prostředích řídit činnosti pomocí času nebo očekávaného úkonu.

Řízení složitějších činností robota si v některých případech vyžádá přesné zaznamenání a vyhodnocení hodnot. Jakým způsobem můžeme v programovacích prostředích zobrazit hodnoty graficky a kde tyto funkce nalezneme, se dozvíte v kapitole Zaznamenávání a vizualizace hodnot.

Kapitola Deklarace motorů a senzorů se týká pouze programovacího prostředí RobotC. Pokaždé, když v programu v něm vytvářeném použijeme některý ze senzorů, musíme jej deklarovat a nakonfigurovat. Jak se tento úkon provádí, pomocí jednoduchého průvodce, se dozvíte právě v této kapitole.

Programovací prostředí NXT-G obsahuje pouze základní programové bloky pro ovládání součástí obsažených v základní sadě stavebnice. Pokud chceme v programování využívat některý z dalších modulů, musíme si nejprve stáhnout jeho programový blok, který nejčastěji nalezneme na stránkách výrobce. Následně jej musíme nainstalovat do programovacího prostředí. Jak celou instalaci zvládnout se dozvíte v kapitole Instalace rozšiřujících modulů.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (2 hodnocení)

Nemáte oprávnění přidat komentář.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé, kteří neporušují pravidla diskuze.