KURZ: Instalace rozšiřujících modulů

Základní instalace programovacího prostředí NXT-G obsahuje pouze sadu nejběžněji používaných senzorů. Budeme-li ale pracovat s dalšími rozšiřujícími moduly, budeme potřeboval do palety nástrojů přidat blok, pro jejich ovládání. Instalace modulu je distribuována v podobě balíku souborů, který je nutné importovat do programovacího prostředí NXT-G. Po jeho nahrání se příslušný blok zobrazí v dané paletě nástrojů. 

Popis v programovacím prostředí

NXT-G

Instalace nového modulu

Možnost nahrání nového bloku nalezneme pod volbou Tools v horní liště nastrojů, kde následně vybereme položku Block Import and Export Wizard.

menu volba

Otevře se nové dialogové okno s aktivní záložkou Import. Zde pomocí tlačítka Browse vybereme příslušnou složku, ve které se nachází datové soubory pro daný programový blok. Zvolený blok se poté zobrazí v prostředním okně Select Blocks to Import (v našem případě Gyro Sensor). Kliknutím na něj a vybráním volby nahrát pomocí tlačítka Import se provede nahrání bloku do programovacího prostředí. Ještě předtím, než blok nahrajeme si můžeme pomocí volby Add Blocks to Palette vybrat, do které palety nástrojů chceme zvolený blok přidat.

import sensor

Druhá záložka s názvem Manage obsahuje přehled všech nahraných bloků v programovacím prostředí (v našem případě je nahrán pouze Gyro Sensor). Také zde se nachází dvě volby pro práci s bloky. První z nich je Export, která po zvolení bloku v přehledu provede opačný proces než Import. Do námi zvoleného místa v počítači exportuje složku se soubory příslušného programového bloku. Druhá volba Remove odstraní zvolený blok z programovacího prostředí NXT-G.

 manage

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hodnocení)

Nemáte oprávnění přidat komentář.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé, kteří neporušují pravidla diskuze.