KURZ: Základní výstupní moduly

Seznam článků kapitoly

  1. Motor a jeho pohyb
  2. Synchronizace pohybů dvou motorů
  3. Práce s displejem
  4. Zvukový výstup
  5. Světelné kostky

Úvod

Základní sadu robotické stavebnice Lego Mindstorm NXT tvoří několik výstupních modulů sloužících k signalizaci různých jevů, které při programování nastanou. Asi nejpotřebnějším pro realizaci pohyblivých částí robotů je krokový motor. Pohání otáčivé části robotů či nápravy aut sestavených ze stavebnice. Více o jeho funkci a práci s ním v programovacích prostředích se dozvíte v článku Motor a jeho pohyb.

V závislosti na něm se v článku Synchronizace pohybu dvou motorů věnujeme možnostem programového využití spolupráce více motorů, čehož se využívá pro pohyb robota ve více směrech.

Hlavně během práce se senzory a také pro signalizaci různých jevů během programu budeme využívat funkci displeje jako výstupního zařízení. V článku Práce s displejem se dozvíte, jak se s displejem v programovacích prostředích pracuje a k čemu všemu se dá výstup na displej v programu využít.

Signalizace nebo zvukové výstrahy je možné realizovat pomocí zvukového výstupu řídící jednotky. Jeho ovládání je realizováno přes programovací prostředí. Možnostem práce se zvuky a tóny a jejich využití v programu se věnuje článek Zvukový výstup.

V posledním článku nazvaném Světelné kostky se věnujeme poslednímu z výstupních zařízení, které se využívá pro vnější signalizaci. Světelné kostky mohou díky barvám, které reprezentují, sloužit například jako světelná výstraha při různých úkonech, které robot vykonává.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hodnocení)

Nemáte oprávnění přidat komentář.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé, kteří neporušují pravidla diskuze.