Úvodní slovo

Mílí kolegové, zájemci o LEGO robotiku,
děkujeme Vám za návštěvu našeho webu i dlouholetou přízeň, kterou jste nám věnovali.

Učebnice LEGO robotiky s EV3Pokud máte LEGO Mindstorms EV3 a přemýšlíte, jak pomocí něj co nejlépe rozvíjet žáky ve vaší škole, navštivte naši Učebnici LEGO robotiky s řadou zajímavých aktivit: jízdy městem, robotickou závorou, parkovacím asistentem, nebo jednoduchým mixérem.

Učebnice učí žáky přemýšlet a řešit jednoduché i komplexní problémy. Ty se žáci učí rozdělovat na drobné části.

Pro učitele jsou připraveny i metodické listy, které vám pomohou ať již s vedením výuky, nebo sse zvládáním jednotlivých programů.

Přesto, že LEGO přišlo s novou verzí LEGO Spike, EV3 určitě nepatří "do starého železa" a stojí za to ho ve výuce použít.

Účelem webu na kterém se nacházíte je poskytnout informace a podporu výuky za pomocí robotické stavebnice LEGO Mindstorms, především NXT a EV3 (např. popis programovacího prostředí). Na webu dále naleznete popis jednotlivých senzorů stavebnice, návody, informace o programovacích jazycích i nová zapojení, která ve svých návodech na LEGO nemáte. 

Web chystáme aktualizovat a v roce 2023 rozšířit o nové nápady i stavebnice. Vy můžete přispět k jeho rozvoji. Budeme proto rádi, pokud se přidáte k našemu týmu, nebo se k nám alespoň vrátíte a ověříte, co zde přibylo.

 

PhDr. Tomáš Jakeš, Ph.D. redaktor webu